JEDEN TANEC

 

PRAHA
0 9 . – 1 0 . 0 3 . 2 0 1 8

 

5 Rhythms, Movement Medicine, Open Floor
s akreditovanými lektory

 

Jason Rowe (UK)
Kateřina Stejskalová (ČR)
Raduca Vojáčková (ČR)

|   D E S C R I P T I O N   I N   E N G L I S H   |

 

“Chceš-li jít rychle, jdi sám, chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.” africké přísloví

 

O FESTIVALU

Festival Jeden tanec přináší poprvé v ČR tři základní školy svobodného vědomého tance na jedno místo. Otevíráme tak prostor pro výjimečný a intenzivní zážitek, kdy máte možnost zažít tři různé přístupy vedle sebe a vnímat tak na vlastní kůži v čem se odlišují, ale hlavně co mají společného a co nás všechny spojuje.

Tančíme, abychom využili tuto odvěkou moudrost a sílu pro svůj spokojený a smysluplný osobní život i a dobro lidského společenství na Zemi. Tělo v pohybu přináší nové pohledy a prožitky, v tanci se poznáváme, tanec nás kultivuje a navzájem sbližuje.

 

Jste zváni:

  • do pohybu – k němuž nemusíte mít žádnou předchozí zkušenost
  • k setkání se 3 různými školami svobodného vědomého tance: 5 rytmů. Movement Medicine. Open Floor
  • k setkání s akreditovanými lektory jednotlivých škol – českými i zahraničním
  • k účasti na veřejném fóru o tanci, o jeho smyslu v této době, o jednotlivých školách, o tanečních možnostech v ČR atd.

HARMONOGRAM

09.03.2018, pátek
2 0 : 0 0 – 2 2 : 3 0 – 5 Rhythms – Jason Rowe (UK)

 

11.03.2018, sobota
1 1 : 0 0 – 1 3 : 3 0 – Movement Medicine – Kateřina Stejskalová (ČR)

1 5 : 0 0 – 1 7 : 3 0 – Open floor – Raduca Vojáčková (ČR)

1 8 : 0 0 – 1 9 : 0 0 – fórum – prostor pro otázky a diskusi

 

MÍSTO

Bílý sál STUDIA CONTEMPORARY.CZ
1. patro Národního domu na Vinohradech
nám. Míru 9 Praha 2

 

O LEKTORECH

JASON ROWE (profil na 5rhytms.com)
Jason Rowe propadl 5 rytmům v roce 2003, načež absolvoval výcvik u zakladatelky Gabrielle Roth a v roce 2011 se stal akreditovaným učitelem. Pod vedením Jonathana Horana se v roce 2015 kvalifikoval pro vedení úrovně „Heartbeat“. Vede pravidelné otevřené lekce i setkání uzavřené skupiny, pracuje s mužskými kruhy a širší komunitou tanečníků ve Velké Británii i mimo ni. Celoživotně žije a pracuje v Londýně.

 

KATEŘINA STEJSKALOVÁ (profil na movementmedicineassociation.org)
Kateřina je lektorkou Movement Medicine. Profesionálním výcvikem prošla ve School of Movement Medicine. Do svých workshopů přináší zároveň dlouholeté zkušenosti s propojováním tance s mnoha směry léčení (tanec 5 Rytmů, homeopatie, Gestalt terapie, terapie Cesta od Brandon Bays a mnoho dalších sebezkušenostních výcviků a seminářů osobního rozvoje, včetně práce s šamany z Latinské Ameriky).

 

RADUCA VOJÁČKOVÁ (www.raduca.cz)
Raduca Vojáčková učí svobodný vědomý tanec pravidelně od roku 1999. Od roku 2008 akreditovaná lektorka 5 rytmů, od roku 2016 akreditovaná lektorka Open Floor. Od roku 2015 aktivní členka mezinárodní asociace učitelů vědomého tance (ICMTA). Tento druh tance učí pravidelně po celé ČR a také na Slovensku a v Rakousku. Kromě dalšího tanečního vzdělávání vzdělávání svůj další profesní rozvoj spojuje jednak s praxí jógové terapie rozvíjené Jiřím Čumpelíkem a jednak s aktivním praktikováním meditace Mahamudry zprostředkované buddhistickým lámou a jungiánským psychoterapeutem v jedné osobě Robem Preecem (UK).