Zdravím,
do podzimních dnů,
mezi barvou a bílou.

Během těchto časů mi nabíhají vzpomínky na dětské lesní bloudění a hledání hříbků. Ranní vstávání do tmy, které jsem rád rozhodně neměl, a na dobrodružství v mlází, které na něj navazovalo. Jedno s druhým propojené. Přejít přes ten práh, za nímž čeká „to“ – ať je to pro nás cokoliv.

Někdy, při našich pravidelných setkáních s 5 Rytmy v úterý, slýcháváme v různých variacích: „Už se mi po práci nechtělo, ale nakonec jsem se vykopal/a. A teď nelituji! Ta energie! To bylo to, co jsem potřeboval/a!“

V pokoji mám citát od Gabrielle Roth: „Do you have the discipline to be a free spirit?“ Překládáno ve smyslu: „Máš disciplínu být svobodným duchem?“ Paradoxy, za kterými bývají ukryta největší moudra. V tom prostoru mezi dvěma póly. Tam kde se setkává zdánlivě neslučitelné.

Nedávno jsem opět projížděl nahrávky svého oblíbence Alana Wattse a narazil jsem na jeden úsek, který mě, v tomto kontextu, nyní obzvláště zaujal. Disciplína jako dovednost…

 

 

… Mistr ve „vyjadřování nevyjádřitelného“ nám tu navrhuje, abychom se ptali, zda máme dovednost, ve které jsme svobodným duchem. Činnost, skrze kterou hovoří. Skrze kterou přivádíme „nebe na zem“.

Může to být jóga, tesařina, hudební nástroj, zpěv, matematické světy, či pohyb.

A jelikož to nemá být dřina, ale potěšení, pojďte se nechat svést.
My, sami učedníci v přinášení „nebe na zem“ skrze hudební umění druhých, budeme vás „svádět“ opět každé úterý.

Termíny našich setkání pro měsíc LISTOPAD:

07.11. :: Josef
14.11. :: Veronika Živa
21.11. :: Josef
28.11. :: Josef

 

KDY:      od  1 9 : 0 0 do  2 1 : 0 0
KDE:      Antonína Procházky 9/5, Brno (MAPA); sál Suguma – Domeček
CENA:   170,- Kč

 

S vřelými pozdravy,
Josef
Renata a Veronika

 

5 RYTMŮ BRNO ~ LISTOPAD 2017