Těšíme se na vás každé následující lednové úterý:

09.01. :: Josef
16.01. :: Josef
23.01. :: Josef
30.01. :: Renata

 

KDY:      od  1 9 : 0 0 do  2 1 : 0 0
KDE:      Antonína Procházky 9/5, Brno (MAPA); sál Suguma – Domeček
CENA:   170,- Kč

~.~

Zdravím,
do prvních dnů roku 2018.

Nechť je rok 2018 rokem vděčnosti, spolupráce a setkávání.

Před námi je festival Jeden tanec (09.-10.03.), místo setkání tří škol vědomého tance (5 Rytmů, Movement medicine, Open Floor). Základní údaje i přihlášky jsou již na webech všech spolupořadatelů a odkaz na tu naši je zde. Toto setkání by nebylo možné bez společného dialogu producentů a učitelů všech těchto škol. Věřím, že tato naše společná akce, první svého druhu v ČR, bude úspěšným krokem na naší společné cestě.

V sobotu 10.3. přejedeme s Jasonem do Brna a večer již budeme s vámi při otevřeném večeru, a v neděli s dílnou Simply Hearbeat (10.-11.03., překlad je na cestě).

Můžete si tak dát sérii: pátek večer Jason R. a sobota Katka a Raduca v Praze, a v neděli pak dílnu v Brně. Zvládnete to? 😉

 


I am not hearing if you are not naming it,
I am not stopping if you are not changing it,
Here are my hands,
Let’s see what they’re making!


We were born of burning hearts,
We are tearing off the reigns,
From the ground up we will build it,
From clouds above we’ll reign it,
From the crowd up we will raise it,
From the ground up…


From the Ground Up – Ayla Nereo

 

Jak nás učí vlna 5 Rytmů i život sám, všechno má své počátky, kořeny a strom plodů roku 2018 začal růst již dávno předtím a navazuje na práci mnoha z nás. A všechno má i své konce. Nyní, na přelomu roků, symbolického konce a počátku, je čas pro ohlédnutí a poděkování (4 rytmus, Lyrika 😉 ). I když jsem to já, kdo hrává, jsem součástí sítě, která mě v tom podporuje a bez které by to všechno bylo o hodně chudší.

 

Děkuji…

… za technickou podporu: Veronice Biskupové při založením našich webových stránek. Za rok 2017 jsme je stihli založit 2x 🙂 www.5rytmubrno.cz.

… za překlady a gramatické korekce textů k dílnám Jasona: Renče Kamenické a Veronice Beranové. Jak říká Renča „jsem schopen napsat cokoliv“, což je občas vidět v tomto měsíčním emailu. Na něco holt talent nemám 😉

… za držení prostoru během úterků, když nejsem v Brně: Renče Kamenické, Veronice Biskupové a hostující Veronice Živě.

… za pravidelnou úterní pomoc při chystání místnosti: Veronice „TančíšsBohem“ Kociňákové. Mohu se tak více věnovat instalaci a technice.

… za možnost pomoci na dílnách v Brně i Praze: Veronice Živě, která tak vytváří příležitost pro propojování a pro mě je to nádherná pořadatelská souhra a příležitost učit se od učitelů dalších škol. Noční rozhovory (při nichž někdy usnu v půlce věty) v její chaloupce jsou pak třpytivou hvězdou těchto akcí.

… za skype hovory a osobní setkání s mým mentorem v 5 Rytmech Jasonem Rowem, který dokáže mlčet aby se mi odrazem vrátilo, co jsem právě řekl a já „to“ pochopil, i rozvést hovory při nichž inspirace a nápady jen srší.

… za setkání s vámi všemi během všech těch úterků v roce 2017. Bez vás, vaší vášně pro pohyb a cestě za sebeobjevováním, by tato naše setkání nebyla!

 

A tak ještě jednou:
Nechť je rok 2018 rokem vděčnosti, spolupráce a setkávání.

 

 

S vřelými pozdravy,
Josef
Renata a Veronika

 

2018 ~

JEDEN TANEC
09. – 10. 03. 2018
PRAHA

festival škol vědomého tance: 5 Rhythms, Movement Medicine, Open Floor

pátek večer: Jason Rowe (UK), 5 Rytmů
sobota dopoledne: Kateřina Stejskalová, Movement Medicine
sobota odpoledne: Raduca Vojáčková, Open Floor

VÍCE INFORMACÍ / PŘIHLÁŠKA

~.~


TLUKOT SRDCE / SIMPLY HEARTBEAT
JASON ROWE
10. – 11. 03. 2018
BRNO

Sobotní otevřený večer a nedělní dílna.

„Všichni jsme umělci, kteří tvoří své životy a světy, ve kterých žijí, a optimální je využívat celou paletu emocí, kterou máme k dispozici.“ Gabrielle Roth

Workshop je úvodem do části mapy 5 Rytmů, která nese název Heartbeat.  Je to prostor pro zkoumání toho, jak prožíváme základní emoce (strach, hněv, smutek, radost a soucit) a pro setká

VÍCE INFORMACÍ / PŘIHLÁŠKA

~.~


JASON ROWE
02. – 04. 11. 2018
BRNO

Páteční otevřený večer a víkendová dílna.

~.~

 

5 RYTMŮ BRNO ~ LEDEN 2018